ROCKOVÝ SLUNOVRAT LÉČÍ 2024

Nadace Rockový Slunovrat Léčí vznikla na základě našeho hudebního festivalu Rockový Slunovrat, který se za dobu své existence rozrostl a těší se velkou návštěvností. Právě zvětšující se návštěvnost nás dovedla k založení této nadace, díky které můžeme pomáhat lidem v našem okolí, kteří naši pomoc potřebují.

Letošní ročník našeho charitativního koncertu je velmi výjimečný. Spojili jsme se s jednatelkou Školy mezinárodních a veřejných vztahů v Praze, Mgr. Martinou Houdkovou a posunuli naši akci dál.

A co Vás letos čeká?
============

Přivítáme vás dne 17. 9. 2023 od 10 hodin v řevnickém parku Havlíčkovy sady. Očekávány konec akce je naplánovaný na 16 hodin.

V rámci akce vystoupí řevnická kapela Blackout a bude také připraven bohatý doprovodný program pro děti.

Uspokojíme také vaše bříška dobrým jídlem a pitím.

Možná se tedy ptáte, pro koho letos budeme společně vybírat peníze? Odpovím Vám otázkou.

Umíte si představit sílu slibu vyřčeného pár chvil před smrtí milované dcery?

Asi těžko! Ale maminka Markétky, která v roce 2017 Nové Háro založila, to opravdu udělala… Co Markétku vedlo k tomu založit spolek? Především osobní zkušenost s onkologickým onemocněním a se ztrátou vlasů i touha pomáhat ostatním lidem a alespoň trochu jim ulehčit náročný boj s nemocí. Když bylo Markétce čtrnáct let, našli jí v noze zhoubný nádor – osteosarkom. Tehdy se s onkologickým onemocněním potýkala poprvé. V průběhu několika let musela svůj boj svádět ještě dvakrát, až nakonec v lednu 2018 v devatenácti letech své nemoci podlehla.

Během léčby poznala, jaké to je nemít vlasy. Na oddělení motolské nemocnice potkala několik dalších dívek, se kterými ji právě tohle spojovalo. Již na první pohled vypadaly nemocně a cítily se jiné… Markétka od nich při rozhovoru zjistila, že paruku nemají jen z toho důvodu, že pro ně byla příliš drahá, nebo jim ta z umělých vlasů vůbec neseděla… V tu chvíli se rozhodla, že takto nemocným dětem bude pomáhat a udělá všechno pro to, aby pro ně paruku zařídila.

Hlavním posláním spolku je tedy pomáhat nemocným dětem a mladým lidem po ztrátě vlasů tím, že jim zadarmo vyrobí paruku z pravých vlasů, a to přímo na míru – vyrobí jim jejich nové háro. Z vybraných peněz tedy necháme vyrobit paruky těm, kteří to potřebují.

A jak můžete přispět?
==================

QR platbou (naskenujte kód pro odeslání platby)

Převodem na transparentní účet Nového Hára 2801518757/2010, uveďte prosím variabilní symbol 1998

Nebo peníze budeme vybírat i na místě v hotovosti do speciálně zřízených kasiček.

AŤ JSOU O VLAS SILNĚJŠÍ!